Jak żyć bez pieniędzy według Żakliny

Jak żyć bez pieniędzy? To pytanie zadał już sobie chyba każdy. Nic dziwnego, ponieważ błogie lenistwo jest czynnością, na którą można pozwolić sobie kilka razy do roku. Istnieją jednak metody, które pozwalają na życie z użyciem jak najmniejszej ilości pieniędzy. Życie bez pieniędzy nie jest całkowicie możliwe, ponieważ są rzeczy, za które trzeba zapłacić. Należą do nich przykładowo rachunki za usługi, których nie da się w żaden sposób uniknąć. Są jednak kwestie, w których możesz pozwolić sobie na rozwiązania prowadzące do oszczędności i mniejszego użycia finansów.

Do czego potrzebne są pieniądze?

Choć każdy chciałby żyć bez konieczności używania pieniędzy, nie jest to do końca możliwe. Musisz posiadać określoną kwotę, aby zapłacić za niektóre rzeczy. Są one niezbędne do normalnego funkcjonowania. Należą do nich opłaty za mieszkanie, czy też rachunki za prąd, wodę lub różnego rodzaju media. Oczywiście, można je także zredukować do minimum, oszczędzając na użyciu poszczególnych rzeczy. Minimalne środki są jednak niezbędne, aby przeżyć codzienność w sposób normalny.

Jak żyć bez pieniędzy – wymiana usług Jak żyć bez pieniędzy według Żakliny

Coraz częściej można spotkać się ze zjawiskiem, jakim jest wymiana usług. Polega to na tym, że potrzebując konkretnej rzeczy, możesz wymienić ją na inną. Przykładem tego może być usługa fryzjerska, jaką jest obcięcie włosów. Jeśli potrzebujesz pomocy fryzjera, możesz zaproponować mu, że wyświadczysz mu za to inną przysługę. Istnieją specjalne grupy, w których można wymieniać takie usługi. Bezproblemowo wykorzystasz swoje możliwości i talenty, które posiadasz, aby skorzystać z usług innej. Przyjemne z pożytecznym? To sukces odwieczny!

Życzliwość popłaca – wymiana sąsiedzka

Ekonomia współdzielenia ma się bardzo dobrze i zainteresowanie tym zjawiskiem wzrasta z roku na rok. Można to zauważyć na nowo powstałych osiedlach, gdzie wprowadzają się rodziny i pomagają sobie wzajemnie na co dzień. Tak samo, jak w przypadku wymiany usług, tutaj też można skorzystać z tej opcji, dodając się do jednej z grup. Powstaje ich wiele w Internecie, w szczególności na portalach społecznościowych. Każda dzielnica, lub miasteczko posiada własną, gdzie bez problemu można zadać pytanie i uzyskać informację, a także znaleźć różnego rodzaju pomoc. Wymiany sąsiedzkie stają się coraz bardziej popularne. Jest to niezwykle przyjemne zjawisko, ponieważ bez pieniędzy możesz otrzymać produkty, usługi, a nawet samemu je podarować. Sprawianie przyjemności, a także niesienie pomocy jest czymś, co społeczeństwo powinno pielęgnować na co dzień.

Dbaj o planetę – wymiana rzeczy

Wymiana rzeczy i niekupowanie nowych jest niesamowicie ekologiczne. Decydując się na rzeczy, które są z drugiej ręki, przyczyniasz się do tego, że nie są produkowane kolejne. Jest to niezbędne, jeśli chodzi o dbanie o środowisko i planetę, na której żyjesz. Ograniczenie konsumpcjonizmu powinno być priorytetowe w walce o przyrodę. Ekonomia współdzielenia to korzyści nie tylko dla planety, lecz także dla Ciebie. Jest to możliwe dzięki temu, że używane rzeczy kosztują mniej, a dość często można spotkać się z faktem, że są całkowicie za darmo. Bez pieniędzy możesz wymienić sobie meble w swoim domu, znaleźć różnorodne sprzęty, czy też ubrania. Istnieją kategorie grup, w których bez problemu znajdziesz darmowe rzeczy, które są Ci potrzebne. Rośliny, meble, ubrania, zabawki – wszystko, czego potrzebujesz. Wymień się za jedną ze swoich rzeczy, lub zaproponuj skorzystanie z usług, które oferujesz. Proste, a jakie skuteczne!

Życie bez pieniędzy – wymiana usług

Różnego rodzaju wymiany pozwolą Ci na oszczędności, których potrzebujesz. Stają się niesamowicie popularne nie bez powodu. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania ze względu na różne benefity, które przy tym zyskują. Pomaganie jest potrzebne i niezbędne. Dodatkowo, masz pewność, że produkty, których używanie jest jeszcze możliwe, nie zmarnują się. Dzięki temu może skorzystać z nich ktoś inny, a Ty zyskujesz coś zupełnie innego. Nie musi być to konkretnie rzecz, ponieważ wliczają się w to także różnego rodzaju usługi. W zamian za potrzebną Ci stylistykę paznokci, możesz zaoferować komuś naprawę komputera, czy też wyprowadzanie psa przez jakiś czas.

Jeśli zastanawiasz się jak żyć bez pieniędzy, powinieneś zdecydować się na korzystanie z oferowanych usług przez innych, w zamian za swoje, lub produkty, których potrzebują. Wymiana usług i rzeczy jest niezbędna w świecie, w którym produkcja niepotrzebnych produktów jest zbyt wielka. Twoja oszczędność, to drugie życie dla planety, którego potrzebuje. Wybierz mądrze, postaw na ekologię i swoje oszczędzanie!

Zobacz: Porady jak żyć bez pieniędzy