Jak żyć bez pieniędzy według Leny

W dzisiejszych czasach każdy doskonale wie, jak wielką wartość ma pieniądz. Dążymy do zdobywania wyższego wykształcenia i doświadczenia, aby znaleźć dobrze płatną pracę i zapewnić sobie godne życie. Czasami nawet przyjmujemy kilka posad naraz, zapominając o konieczności odpoczynku i narażając własne zdrowie. Bywa, że wpadamy w obłęd, dążąc nieustannie do wymarzonego luksusu. Czy jednak możliwe jest, aby wieść komfortowe życie bez pieniędzy, nie poświęcając się żadnej pracy oraz bez posiadania stałego źródła wynagrodzenia?

Dlaczego niektórzy nie decydują się na podjęcie pracy?

Współcześnie niemal każda branża zmusza do stałego przekwalifikowywania i rozszerzania umiejętności zawodowych. Dzieje się tak między innymi ze względu na rozwój i wszechobecną dostępność Internetu, do którego chcąc, nie chcąc, warto zajrzeć, by rozwijać swoją firmę i zyskać nowe, lepiej płatne możliwości pracy. Takie tempo życia na dłuższą metę może doprowadzić do pewnych krytycznych w skutkach sytuacji. Nieustanny stres związany z pracą przekłada się na życie rodzinne oraz zdrowie, mając bardzo negatywny wpływ, na chociażby funkcjonowanie takich narządów wewnętrznych, jak serce. Czy takie zaangażowanie jest tego warte? Niektórzy dopiero po pewnych tragicznych doświadczeniach postanawiają, aby zrobić sobie przerwę od pracy. Jednak bywają także osoby, które z własnej nieprzymuszonej woli decydują się aby nie podejmować stałego zajęcia i poświęcić się innym, sprawiającym przyjemność czynnościom. Dzięki takiemu postępowaniu można spróbować skupić się na chwili obecnej i zacząć czerpać prawdziwą radość z życia.

W jaki sposób można żyć bez pieniędzy?

Czy to, aby na pewno możliwe, żeby żyć, nie zarabiając pieniędzy? Niestety jest to nieco bardziej skomplikowana kwestia. Całkowite utrzymanie się, przy jednoczesnym nie pobieraniu gotówki z wykonywanych zajęć prawdopodobnie nie jest możliwe, ponieważ trzeba mieć jakieś oszczędności, aby opłacić rachunki. Jednak istnieją pewne wskazówki, dzięki którym można na co dzień normalnie funkcjonować, nie wydając przy tym ani grosza! Przede wszystkim należy postawić sobie pytanie, w czym jesteśmy dobrzy i co moglibyśmy zaoferować innym. Absolutnie nie muszą to być jakieś wyjątkowo zaawansowane czynności. Nawet tak z pozoru proste zadania, jak umiejętność przyrządzania dobrych posiłków, czy szycia lub dokonywania drobnych napraw, doskonale nadadzą się do zapoczątkowania procesu wymiany! Wystarczy porozmawiać z osobami z naszego otoczenia, na przykład kimś z rodziny, czy sąsiadem i zaproponować  możliwość swojej usługi. Należy zaznaczyć, że w zamian chcielibyśmy zostać zaproszeni na posiłek albo dostać niezbędne produkty spożywcze i kosmetyczne lub inną usługę. Z początku taka rozmowa może powodować stres, jednak wystarczy spróbować, aby przekonać się, jak łatwo można w ten sposób osiągnąć swój cel. Dobrym pomysłem okaże się też wcielenie w życie kilku zasad, które spowodują nawyk oszczędzania. Zdrowym przyzwyczajeniem okaże się ograniczenie spożywanych na mieście posiłków, za które często przepłacamy. Zamiast tego warto szukać promocji sklepowych i przyrządzać jedzenie własnoręcznie. Pomocne jest także wybieranie produktów wielokrotnego użytku, które posłużą nam długi czas. Takie świadome decyzje pozwalają na uzbieranie całkiem sporych sum.

Ekologiczne i społeczne rozwiązania by żyć bez pieniędzy

Taka procedura wymiany sprzyja zacieśnianiu się więzi międzyludzkich. Być może nigdy nie zależało nam na rozwijaniu relacji z sąsiadami. Dlatego to idealna okazja do tego, żeby w końcu się tym zająć. Każda nowa znajomość potrafi być rozwijająca i przyczynić się do podniesienia poziomu szczęścia w naszym życiu. W końcu warto mieć się do kogo odezwać. Kolejnym sposobem, dzięki któremu zaoszczędzimy na zbędnych wydatkach jest możliwość sprzedaży niektórych posiadanych przez nas przedmiotów. Wszyscy posiadamy w swoich domach mnóstwo niepotrzebnych nam rzeczy. Wliczają się tutaj nienoszone ubrania, czy stare zabawki dla dzieci. W Internecie łatwo znaleźć wiele portali, na których można dokonać sprzedaży bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Możemy także zaaranżować spotkanie, na którym dokonamy ze znajomymi wymiany ubrań między sobą, a z pewnością każdy będzie zadowolony z nowej rzeczy. Dodatkowo jest to bardzo przyjazne środowisku rozwiązanie, ponieważ ograniczamy wtedy produkcję śmieci. Takie działania mają także inną pozytywną wartość. Dzięki nim zyskujemy większą świadomość i nie odczuwamy już takiej chęci, by kupować nowe produkty. Dlatego warto rozważyć niektóre wymienione pomysły. Z pewnością  wpłyną pozytywnie na poziom naszego życia, ograniczając zmartwienia związane z zarobkami. Będzie to dobra opcja także dla tych, którzy nie chcą decydować się na całkowite odejście z pracy, ale zależy im na zaoszczędzeniu. Korzyści są niezliczone.

Zobacz: Porady jak żyć bez pieniędzy